(02) 4627 2990 School Office

Staff Information

Staff

Senior Executive
Headmaster
Mr Brendan Gorman      
Deputy Head/Director of Junior Primary
Mrs Michelle McDonnell      
Director of Primary
Mr Andrew Raft      
Director of Learning/PYP Coordinator
Mrs Melinda Richardson      
Director of Student Support
Mrs Deborah Nash      
Junior Executive
Dean of Wellbeing
Mrs Nerida Hadfield      
Dean of ICT
Mr Stuart Connell      
Assistant Director of Learning
Mrs Lindsay Connell      
Assistant PYP Coordinator
Miss Samantha Oberle      
Coordinator of Junior Primary
Mrs Melinda Robinson      
Pre-Kindergarten
Mrs Maggie Levi Koalas Prep Team Leader Mon - Wed
Mrs Jamie Neilson Echidnas Prep Team Leader Wed - Fri
Mrs Jennifer Shipway Kangaroos   Mon - Tues
Mrs Danielle Willis Wombats   Thurs - Fri
Kindergarten
Mrs Rochelle Lawless KL Kindergarten Team Leader  
Mrs Heather Brown and Mrs Melanie Oxman KB   Wed
Mrs Jennifer Thomas KT    
Mrs Tamsin Weir and Mrs Anne McPherson KW   Wed
Year 1
Mrs Lindsay Connell 1L Year 1 Team Leader  
Mrs Judith Carson 1C    
Miss Victoria Tranby 1T    
Mrs Kate Zylstra 1Z    
Year 2
Mrs Kathy Hollis 2H Year 2 Team Leader  
Mrs Angela Brown 2H    
Miss Samantha Oberle 2O    
Mrs Tramanh Nguyen 2N    
Year 3
Mr Nathan Bell 3B Year 3 Team Leader  
Miss Kym Busutel 3K    
Miss Rebecca Carroll 3C    
Year 4
Mrs Nerida Hadfield 4H Year 4 Team Leader  
Mrs Gill Twist 4H   Wed
Mr Mitchell Smith 4M    
Mr Joseph Stockinger 4S    
Year 5
Mr Troy Calnan 5C Year 5 Team Leader  
Mrs Felice Morris 5M    
Mr Matthew Richards 5R    
Year 6
Mr Peter Stevenson 6S Year 6 Team Leader  
Mrs Kasie Bingham 6B    
Mrs Veronica George 6G    
Library
Mrs Melinda Robinson   Library Learning Coordinator  
Mrs Gayna Nobbs   Assistant Mon - Wed, Fri
Learning Enhancement
Mrs Deborah Nash   Director of Student Support  
Mrs Alison Smith   Learning Enhancement: EAL/D Specialist Mon , Tue
Mrs Heather Gillespie   Learning Enhancement Teacher  
Teacher Assistant - Learning Enhancement
Mrs Sonya Meads      
Ms Rebecca Fuente     Wed , Fri
Mrs Eliza Simmons     Thur, Fri
Teacher Assistants Pre-K
Mrs Eliza Simmons     3 Days: Mon - Wed
Mrs Janine Davidson     2 Days: Thurs - Fri
Mrs Dee Bruynius     3 Days: Wed - Fri
Ms Rebecca Fuente     2 Days: Mon - Tues
School Counsellor
Mrs Erin McKerral     Tue, Thurs
Languages
Mrs Justine Holmes   German Specialist Tues, Thurs
Mrs Amy Meallonnier   French Specialist Tues, Thurs
Sport Coordinator
Mrs Fiona Hornman   PE Specialist  
Music Specialist
Mrs Desiree Pollett   3-6 Music  
Miss Rachel Chin   K-2 Music  
Miss Elyse Hardiman   Prep Music & Band Conductor Mon, Tue , Fri
Mrs Stephanie Fernando   Strings Conductor Tues,Thurs
Mrs Melinda Richardson   Choral Conductor  
Administration Staff
Mrs Natalie Chamberlain   EA - Head of School/Compliance Manager  
Mrs Dionne Tacca   Coordinator of Administration  
Mrs Susan Lewry   Receptionist  
Mrs Debbie Sovilj   Administration Assistant  
Mrs Jenny Summerell   Administration Assistant  
Mrs Lisa Ryder   Administration Assistant Mon,Tues, Wed, Thur
Enrolments
Mrs Rebecca Gillies   Enrolment Officer Mon,Tue,Wed,Thur
Nurses
Mrs Nyree Keats   School Nurse 3 Days: Mon - Wed
Mrs Danielle Sultana   School Nurse 2 Days: Thurs, Fri
IT
Mr Stuart Connell   Dean of ICT  
OSHC
Mrs Lana Schwigtenberg   Coordinator of OSHC  
Mrs Karene Mason   OSHC Assistant  
Mrs Cherry Lapid   OSHC Assistant  
Mrs Susan Leslie   OSHC Assistant  
Mrs Honey Masoud   OSHC Assistant  
Mrs Nivin Ghali   OSHC Assistant  
St Peter's Shop
Mrs Dee Bruynius   Shop Coordinator Mon
Mrs Liz Mizzi   Shop & Café Assistant Mon, Wed, Fri
Facilities
Mr Denis Chapman   Facilities Manager  
Mr Aaron Cooper   (Acting) Facilities Manager  
Mr Ryan Jansen   Facilities Assistant  
Cleaning
Miss Alexandra Shingles-Moore   Team Leader - Cleaning  
Mrs Lucilla Teodoro   Cleaning  
Miss Hollie Morgan   Cleaning  
Back to Top